Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieńsku

Bolesławiecka 18, 59-930 Pieńsk

(AOON) Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Nabór osób na świadczenie usług asystenta osobistego dla osoby niepełnosprawnej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieńsku w związku z przystąpieniem do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” - edycja 2022 finansowanego z Funduszu Solidarnościowego poszukuje osób zainteresowanych zawarciem umowy zlecenia na świadczenie usług asystencji osobistej dla osoby niepełnosprawnej.

Poszukujemy asystenta dla 2 dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji.

Asystentem mogą zostać osoby, które:

  1. posiadają dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta;

  2. posiadają co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie
    w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym
    doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu;

  3. są wskazane przez uczestnika Programu lub jego opiekuna prawnego do świadczenia usług, pod warunkiem złożenia przez osobę niepełnosprawną lub opiekuna prawnego pisemnego oświadczenia, że wskazany asystent jest przygotowany do realizacji wobec niej usług asystencji osobistej, , które nie są członkami rodziny.

W przypadku gdy usługi asystencji osobistej będą świadczone na rzecz dzieci niepełnosprawnych do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w punkcie 7 i 8 orzeczenia o niepełnosprawności, wymagane jest także:

  • oświadczenie o niekaralności,

  • pisemna informacja o niefigurowaniu w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym,

  • pisemna akceptacja osoby asystenta ze strony rodzica lub opiekuna prawnego dziecka z niepełnosprawnością.

Powyższe usługi będą świadczone na terenie Miasta i Gminy Pieńsk.
Wynagrodzenie za 1 godzinę wynosi 40,00 zł brutto wraz z kosztami pracodawcy.

Zakres obowiązków asystenta:

Do zadań asystenta należeć będzie m.in. pomoc w:

  1. wykonywaniu czynności dnia codziennego dla uczestnika Programu;

  2. wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez uczestnika miejsca;

  3. załatwianiu spraw urzędowych;

  4. korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);

  5. prowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzaniu ich z niej.

    Niezbędne dokumenty:

  6. Karta zgłoszenia kandydata na asystenta osoby niepełnosprawnej do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022 wraz z dokumentami potwierdzającymi kwalifikacje.

Pytania kierować można do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieńsku ul. Bolesławiecka 18 osobiście lub pod nr telefonu: 75 77 85 921-922.

Dokumenty należy składać w siedzibie tutejszego ośrodka w kopercie z dopiskiem: „Dotyczy ogłoszenia o ofercie pracy na stanowisko - asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej - 2022” , listownie na adres: Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Bolesławiecka 18, 59-930 Pieńsk lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@piensk.naszops.pl

Załączniki:

Karta zgłoszeniowa AOON

Utworzono dnia 30.06.2022, 09:48

Informacje

Liczba wyświetleń: 85
Utworzono dnia: 30.06.2022

Historia publikacji

  • 30.06.2022 09:48, Administrator
    Dodanie załącznika: Karta zgłoszeniowa AOON
  • 30.06.2022 09:46, Administrator
    Edycja strony: (AOON) Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej
  • 30.06.2022 09:34, Administrator