Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieńsku Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieńsku

PROGRAM "DOBRY START"

Czcionka:

JAK OTRZYMAĆ WSPARCIE ?

Należy złozyć wniosek. Może to zrobić mama, tata lub opiekun dziecka

KIEDY ZŁOŻYĆ WNIOSEK ?

Wnioski online można składać już od 1 lipca przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.

Od 1 sierpnia można złożyć tradycyjny, papierowy wniosek.

Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę we wrześniu.

GDZIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK ?

W tych samych instytucjach, co przy ubieganiu się o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy albo ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce właściwej dla miejsca zamieszkania rodzica.

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają je bez względu na dochód. To pomoc dla 4,6 miliona uczniów.

Więcej informacji na: www.mrpips.gov.pl/DobryStart

UWAGA:

Przyznanie świadczenia nie wymaga wydania decyzji. Organ właściwy przesyła wnioskodawcy informację o przyznaniu świadczenia dobry startna wskazany przez niego adres poczty elektronicznej - o ile wnioskodawca wskazał adres poczty elektronicznej we wniosku. W przypadku gdy wnioskodawca nie wskazał w/w adresu, organ właściwy, odbierając wniosek od wnioskodawcy, informuje go o możliwości odebrania od tego organu informacji o przyznaniu świadczenia dobry start.

Do klientów Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieeńsku będą wysyłane informacje m.in. o przyznaniu świadczenia dobry start z adresu e-mail: dobrystart.piensk@gmail.com

 

We wszystkich województwach uruchomiono specjalne numery kontaktowe, za pośrednictwem których można uzyskać informacje dotyczące świadczenia dobry start. Mogą z nich skorzystać rodzice i opiekunowie zainteresowani świadczeniem, ale także pracownicy samorządów. Opłata za połączenie jest zgodna z taryfą operatora. Wykaz numerów telefonów w urzędach wojewódzkich znajduje się poniżej:

Województwo dolnośląskie  - 71 34 06 458

ZAŁĄCZNIKI:

								

DOBRY START

Utworzono dnia 11.06.2018, 14:01

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny